CZYTAJ

TECHNOLOGIA | Jednoślad z jednym kołem

2011-12-08

Wydawać by się mogło, że w kwestii motoryzacji wymyślono już wszystko co może mieć koła, a następne w kolejce są dopiero pojazdy latające. Okazuje się jednak, że przemysł motoryzacyjny nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i niedawno w magazynach motoryzacyjnych pojawiły się informacje o nowym projekcie - motocyklu z jednym kołem - RYNO. Ryno to jednokołowy motocykl o bardzo szerokiej oponie, który w zamyśle projektanta - Chrisa Hoffmana - ma być alternatywą dla popularnych ostatnimi laty Seagway'ów (dwukołowych pojazdów, na których często widuje się pracowników ochrony w centrach handlowych). Według Hoffmana, wadą Seagway'ów jest pozycja w jakiej się na nich jeździ - przez cały czas trzeba stać na dwóch nogach - co w przypadku 8-godzinnego dnia pracy, np. ochroniarza, jest czymś bardzo trudnym i męczącym. Dlatego powstał Ryno. Jest to w pełni elektryczny pojazd, wersja fabryczna ma rozwijać prędkość do 40km/h i zasięg do 50km.

Dotychczas Ryno jest tylko w wersji prototypowej, autor ma jednak już 5 zamówień, a aktualnie trwa ręczna produkcja 50 kolejnych egzemplarzy. Celem założonej w celu produkcji Ryno firmy jest uruchomienie produkcji masowej, w której cena pojazdu z 25 000 dolarów (w przypadku produkcji ręcznej) spadłaby do 3 500 dolarów.

Dla każdego, kto potrzebował będzie małego, zwinnego pojazdu, na którym można przemieszczać się w pozycji siedzącej jest to więc wspaniałe rozwiązanie.


www.rynomotors2.wordpress.com


Twórca Ryno - Chris Hoffman

A.F.