Wzornictwo

Made by bees

2014-01-31

Miód musi wyglądać jak miód! Maksim Arbuzov, rosyjski projektant, uważa, że opakowanie powinno nawiązywać do tego, co znajduje się w środku i może być najlepszym sposobem, aby pokazać naturalność wytworów. Z kilku słoiczków na miód zaprojektowanych przez Maksima można ułożyć fragment pszczelego plastra. Każde opakowanie zawiera wyrób wyłącznie „Made by bees”.

Maksim Arbuzov to pochodzący z Moskwy projektant graficzny, który swoją karierę rozpoczynał w 2002 roku w Tomsku, małym mieście na Syberii, gdzie się urodził i gdzie spędził dzieciństwo. Specjalizuje się w brandingu, tworzy logotypy, znaki, piktogramy oraz wiele innych. Dużo podróżuje.

Projektant jest freelancerem, ale lubi pracować z artystami. Obecnie szuka dobrego zespołu do współpracy, gdyż, jak twierdzi, jest to najlepszy sposób, aby wygenerować najbardziej udane pomysły. Jest także przekonany, że podczas współpracy szybciej można się rozwinąć niż pracując w pojedynkę.

Arbuzov ukończył Uniwersytet Politechniczny w Tomsku w 2003 roku, ale z zawodu nie jest projektantem. Jak powiedział w rozmowie z PURPOSE od dzieciństwa lubił rysować, a zaczynał od malowania graffiti na ulicach swojego miasta, choć wtedy, jak przyznał, on i jego koledzy nie wiedzieli, że to, co robili obecnie nazywane jest „grafitti”. Dopiero po kilku latach znaleźli w Internecie informacje na ten temat. Maksim śmieje się, że zaczął swoją karierę jako projektant na ulicy. Po studiach w Tomsku uczył się także w British Higher School of Art and Design w Moskwie oraz w Central Saint Martins w Londynie.

Na pytanie, skąd czerpie inspiracje, Maksim odpowiedział: – Inspiracji szukam wokół siebie. Jest tak wiele rzeczy dookoła nas. Ale nie wszyscy zwracają na nie uwagę. Podróżujemy wraz z żoną tak często, jak możemy. To również jest dobry sposób na relaks i poszukiwanie czegoś ciekawego w innej części tego pięknego świata. Kiedy jestem w domu inspiracje czerpię z Internetu. Teraz jest tylu młodych, utalentowanych artystów na świecie. Nie możemy zapomnieć o historii wzornictwa. To także dobry obszar do odnajdywania inspiracji.

Maksim ma dziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu graficznym i wciąż studiuje. Zanim zaczął robić eksperymenty w projektowaniu, szukał swojej ścieżki jako designer. Teraz skupia się na pomysłach i szkicach do książki artystycznej. Jak twierdzi, co sekundę wymyśla coś nowego i nie zaczyna robić niczego bez konceptu, idei.

‒ Projektowanie nie jest nauką, za każdym razem musimy wymyślać coś nowego. Każdy projektant wnosi do tego świata coś ciekawego. Dlatego lubię design. Podoba mi się, że rzeczy, które zostały wykonane przez projektantów czynią nasz świat bardziej komfortowym i pięknym. Myślę, że to Bóg jest najlepszym projektantem wszechczasów [uśmiech]. Wszechświat to jeden wielki projekt. I jedyne, co możemy zrobić, to tylko pożyczyć coś z tego projektu i wkładać do naszych pomysłów.

Maksim robi bardzo różne projekty i stara się interesować wszystkim. Mówi, że zawsze robi to, co chce zrobić i ma przed sobą wiele ciekawych projektów, o których dowiemy się wkrótce.

Więcej o projektach Maksima Arbuzova można dowiedzieć się na jego stronie internetowej: www.maksimarbuzov.com oraz na facebooku: www.facebook.com/maksimarbuzov

Tekst: Marta Janek
Zdjęcia: dzięki uprzejmości Maksima Arbuzowa

Honey Concept, designed by Maksim Arbuzov
 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


REKLAMA

POLECAMY