OGŁOSZENIE
Turkusowe Śniadanie – kreatywność i równowaga
PRObeingdodano: 2025-04-02
Turkusowe podejście w sektorze kreatywnym pozwala łączyć pasję z pracą, tworzyć w harmonii i budować trwałe relacje. To droga do satysfakcji i skuteczności twórców działających w branżach kreatywnych oraz korzyści dla klientów, którzy otrzymują produkty i usługi zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju.
Czas i lokalizacja
11 kwi 2025, 09:00 – 10:30
Lokalizacja fizyczna + spotkanie online
Lokalizacja: Work Place 59, ul. Piotrkowska 59 (parter – wejście z podwórka), Łódź
Online: na adres e-mail podany przy rejestracji otrzymasz link do transmisji online.
>> ZAPISZ SIĘ <<
Czas trwania: 1,5 godziny (startujemy o 9.00 rano)
Dla kogo: Osoby działające w branżach kreatywnych oraz klienci – przedstawiciele firm, którym zależy na wysokiej jakości produktach i usługach zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju
Liczba miejsc stacjonarnych: 20 (udział bezpłatny po potwierdzeniu przybycia)
Harmonogram:
9.00 – kawka, herbatka i coś na ząb, czyli śniadanie!
9.15 – 9.30 – Marcin Dębski (Turkusowy Aktywista)
9.35 – 9.55 – dr hab. Artur Zaguła (historyk sztuki i designu)
10.00 – 10.15 – Maciej Mazerant (strateg w duchu długiej perspektywy)
10.15 – 10.30 – pytania/dyskusja
10.30 – koniec transmisji online
10.30 +/- networking
Podczas Turkusowego Śniadania:
Opowiemy czym jest koncepcja turkusowego zarządzania (Marcin Dębski - Turkusowy Aktywista)
Co daje Turkus na poziomie Pracownika/Freelancera/Kreatywnego Twórcy/Człowieka/itp. oraz różnice względem modeli tradycyjnych - kluczowe elementy turkusowych organizacji.
Dokonamy przeglądu świata sztuki, designu, architektury w poszukiwaniu turkusu (dr Artur Zaguła - historyk sztuki i designu)
Motywy działań i współpracy grup formalnych i nieformalnych takich jak barbizończycy, impresjoniści, Warsztaty Krakowskie, Ład, Bractwo św. Łukasza, Komitet Paryski, Blok, Praesens, a.r. Interesować nas jednak będzie nie stylistyka i twórczość członków tych grup, ale podążanie za wspólnotą interesów, która sprawiała, że tworzyli oni organizację chcącą działać jak współczesny „turkus”.
Przedstawimy czym jest narzędzie PRObeing model, i jak może ułatwić wdrożenie turkusu w działania firm, organizacji, instytucji (Maciej Mazerant – strateg w duchu długiej perspektywy)
Co znaczy równowaga w karierze twórczej i powiązane z nią pojęcia „personal foresight”, czy "futures thinking" oraz jakie korzyści niesie życie w stylu PRObeing. Jak dokonać refleksji nad przeszłością, teraźniejszością w sposób umożliwiający adaptację tego, co robisz do wyzwań przyszłości (idea długiej perspektywy)
Partnerem wydarzenia jest PRObeing model – narzędzie do działania w równowadze
Partnerem medialnym wydarzenia jest magazyn PURPOSE