Wywiad tygodnia

Karolina Kukiełka, właścicielka marki Evencki

2014-03-03

Karolina Kukiełka jest właściecielką marki Evencki, boutiqueu skupiającego się na produkcji wysoko jakościowej pościeli. Materiał jest sprowadzany z Włoch, gdzie powstaje jedna z najlepszych bawełn na świecie, samo szycie odbywa się w Polsce gdzie komplety są robione na indywidualne zamówienie klienta. Głównym celem Evencki to dbałość o szczegóły i jakość.

Z wykształcenia jestem
… finansistą / MSc Applied Economics & Finance, CBS (Copenhagen Business School)

Wykształcenie dało mi… nie za bardzo moje finansowe wykształcenie pomaga mi w zakładaniu firmy, na pewno rzeczy typu biznes plan itd., są dla mnie formalnością, myślę jednak, że mogę śmiało stwierdzić, że wykształcenie pomogło mi w bankowości w której pracowałam 5 lat, przy zakładaniu firmy raczej nie.

Mieszkam w… Berlinie.

Początki swojej pracy wspominam… stresująco, jak to w banku.

W tym zawodzie nauczyłam się, żeimpossible is nothing (przepraszam za angielski, ale akurat dobrze tu pasuje).

Z pewnością nie jest to praca dla… ludzi, którzy chcą pracować do 18-tej.

Moja rada dla zainteresowanych pracą w zawodzie, który wykonuję to… jako przedsiębiorca to być kreatywnym, pewnym swoich zamierzeń i wytrwałym.

Moje najważniejsze narzędzie pracy to… iPhone, nie zawsze jestem przed komputerem, ale dzięki temu, że telefon zawsze mam przy sobie mogę trzymać rękę na pulsie.

Najwięcej czasu w ciągu dnia poświęcam na… e-mail’e.

Praca zespołowa to dla mnie…  klucz do sukcesu. Sukcesu nigdy nie osiąga się samemu, aby go osiągnąć potrzebni są ludzie, którzy mają wspólny cel.

To co lubię robić najbardziej to… pracować nad własną firmą. Odkąd zrezygnowałam z pracy w banku, praca nabrała dla mnie innego wymiaru. Lubię to co robię i to sprawia mi najwięcej radości.

Moi klienci to… osoby głównie z Niemiec, Szwajcarii i sporadycznie z Polski.

Praca jest dla mnie… największym hobby.

Najtrudniejsze w mojej pracy jest… niepewność, nigdy nie wiadomo co przyniesie jutro. To jest też jedna z ciekawszych rzeczy, każdego dnia jest nowe wyzwanie. Zakładanie firmy to trochę, jak jeść szkło ;) z czasem można się do tego przyzwyczaić i wtedy trochę lepiej smakuje.

Konkurencja to dla mnie… firmy, które sprzedają offline.

Inspiracji szukam w… muzyce, sztuce.

Odpoczywam… najchętniej w słońcu na plaży czytając książkę hardcopy. [uśmiech]

Gdybym miała więcej czasu… Hmm trudne pytanie. Na ogół jest tak, że czasu się na nic nie ma, czas należy sobie wygospodarować, więc to co robię to zawsze kwestia priorytetów.  

Pierwsze zarobione pieniądze wydałam na… dobre łóżko i jeszcze lepszy materac. [uśmiech]

Gdybym nie pracowała w obecnym zawodzie, to byłabym... architektem.

Jestem dumna z… że udało mi się wcielić mój pomysł w życie.

Najtrudniej jest mi pogodzić się z… nie zawsze wszystko mogę zrobić sama. Czasami przychodzi taki moment, że swoje obwiązki należy oddelegować innym.

Gdy myślę o przyszłości… staram się nie myśleć.

Najbliższe wyzwanie… to zbudować solidna firmę, markę, która będzie rozpoznawana na rynku.

Największy sukces… dopiero nadejdzie.

Najważniejsza decyzja w moim życiu to… założenie własnej firmy.

Największa porażka w moim życiu… myślę, że coś takiego mnie nie spotkało. Na pewno popełniłam wiele błędów, które zawsze były dla mnie lekcją.

Najważniejsze słowa, jakie usłyszałam… nie jesteś drzewem, rusz się! Niekoniecznie to jest coś, co większość z nas chciałaby usłyszeć, ale czasami po prostu trzeba się ruszyć, podjąć trudne decyzje i iść dalej.

Mój kraj to dla mnie… to zawsze Polska, mimo że mieszkam w Niemczech, bardzo komfortowo czuje się w Danii, UK. Polska zawsze zostanie dla mnie krajem ojczystym, z którym mam najdroższe mi wspomnienia.

Połączenie kultury i biznesu to… dla mnie idealny pomysł. Kreatywność innych ludzi, to dla mnie największa inspiracja, jeśli w ciągu tygodnia uda mi się zahaczyć o jakąś galerię, muzeum, to dla mnie wymarzony relaks, mogę się trochę wyłączyć i skupić na czymś mało przyziemnym.

Strona firmy: http://evencki.com


REKLAMA

POLECAMY