POLECANE ARTYKUŁY
Czytaj
BHP w twórczości?
Jako samozatrudniony, freelancer, pracownik GIG ekonomii, nie podlegasz przepisom BHP (z pewnymi wyjątkami), ale przecież od tego, jak się czujesz, zależy efektywność Twojego działania, zarabianie pieniędzy i tworzenie tego, co potencjalnie może zmieniać świat! Zastanów się teraz… ile razy pracując nad projektem, zleceniem, dziełem naraziłeś(-aś) na szwank swoje zdrowie, bezpieczeństwo i higienę pracy?
• 3 minuty czytania
Czytaj
Jak odpoczywać, czyli umiejętność regeneracji
Zawód twórcy ma bardzo wiele wspólnego z zawodem sportowca. Twórcy również ciężko pracują, aby zrealizować projekt. Często też, po zakończeniu projektu, czują się wyczerpani, przemęczeni, wyssani, wypaleni. Dlaczego nie myślą w tym procesie o regeneracji? I czy faktycznie jest ona konieczna? Temat regeneracji został poruszony przez Inkubator Goyki 3 w Sopocie, gdzie Marta Szadowiak z ekspertkami i praktyczkami pochyliła się nad zagadnieniem regeneracji zmysłów.
• 4 minuty czytania
Czytaj
Jak skutecznie sprzedać twórczość
„Praca twórcza jest moją pasją” – to stwierdzenie najczęściej słyszę z ust twórców, z którymi rozmawiam. Sama tak mówiłam przez wiele lat. Dlaczego? Skoro lubię swoją pracę, kocham tworzyć, mam ciekawe pomysły, które chcę realizować i z przyjemnością mogę się nimi zajmować przez cały dzień (i to 7 dni w tygodniu!), to musi znaczyć tylko jedno – że jest to moja pasja.
• 4 minuty czytania
Czytaj
Artysta głodny jest o wiele bardziej płodny?
Cytując Kazika z piosenki Las maquinas de la Muerte: „Artysta głodny jest o wiele bardziej płodny", zastanawiamy się nie tylko nad kluczowymi kompetencjami, które potrzebne są twórcom, żeby dobrze wykonywać zawód projektanta, ale również nad istotą dobrostanu w pracy twórczej oraz poczuciu bezpieczeństwa, które mają bezpośredni wpływ na jakość pracy twórczej.
• 3 minuty czytania
Czytaj
Branża muzyczna wymaga wszechstronnych kompetencji
Czy jest prosta recepta na sukces? Co trzeba zrobić żeby wejść na szczyt...? Jakie kompetencje są nam potrzebne żeby rozwijać swoją karierę, markę, działalność? Czy jest sens przejmowania się negatywnymi opiniami? Czego może nauczyć nas branża muzyczna? Na te i inne pytania odpowiada Przemek Kubajewski – menedżer muzyczny, pomysłodawca Akademii Menedżerów Muzycznych. A jego porady mogą zainspirować twórców każdej innej branży twórczej.
• 3 minuty czytania
Czytaj
Kompetencje w przyszłości artystki_ty
Czy potrzebujesz nowych kompetencji, żeby odnieść sukces? Czy raczej potrzebujesz wiedzy w temacie odpowiednich kompetencji potrzebnych do realizacji konkretnych zadań składających się na sukces? Jak poznać te kompetencje? I co z umiejętnościami, które już posiadasz? Czy są nic niewarte? Gdzie w tej drodze jest miejsce na kreatywność i intuicję? Rozmawiam z Ulą Buyuly z Artist in Bloom o podstawach, zaczynając od wyjaśnienia, czym są kompetencje, które z nich są...
• 4 minuty czytania
Czytaj
Czy odwaga pomaga w byciu artystą_ką?
Czy kluczową kompetencją osoby twórczej jest odwaga, do zadawania niewygodnych i trudnych pytań, do łączenia tematów, rzeczy, ludzi pozornie niemożliwych do połączenia, do tworzenia sytuacji prowokujących zastanowienie… odwaga do bycia artystą_ką? Z drugiej strony czy TYLKO na osobach twórczych powinien spoczywać obowiązek bycia „odważnym_ną” w działaniach na rzecz społeczności, organizacji, miasta, firmy?
• 4 minuty czytania
Czytaj
Osoba twórcza a kompetencje dot. zrównoważonego rozwoju
Od artystki, artysty coraz częściej wymagane są kompetencje, które mają kluczowe znaczenie dla sukcesu projektu, przedsięwzięcia, firmy albo organizacji. Osoby twórcze stają się filarem podtrzymującym złożoną strukturę w której powstaje finalny produkt bądź usługa. Czy zatem artyści, aby budować swoją pozycję na rynku, powinni zdobywać coraz to nowe kompetencje, również te dot. Zrównoważonego projektowania? A może rozwiązaniem jest nabywanie kompetencji związanych ze współpracą, komunikacją,...
• 4 minuty czytania
Czytaj
Jakie są niezbędne kompetencje w pracy artystów_ek?
Wchodząc na rynek pracy w sektorze kreatywnym i kulturze jesteśmy pełni entuzjazmu… i obaw. Chcemy zrealizować nasze pomysły, ale obawiamy się tego, czy jesteśmy odpowiednio przygotowani do takiego wyzwania. Jak przekonać partnerów do współpracy, klientów-odbiorców do skorzystania z naszego produktu, usługi, wydarzenia, dzieła? Zadajemy sobie pytanie, czy jesteśmy wyposażeni w odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz czy nasza postawa / mindset są wystarczające do osiągnięcia sukcesu?...
• 4 minuty czytania
Czytaj
Czym zajmuje się brand manager?
„To praca, której można nauczyć się wyłącznie w praktyce. Oczywiście pomocne jest wykształcenie marketingowe lub ekonomiczne, ale jest to jedynie baza. Na studiach nie poznamy specyfiki danej branży ani tym bardziej procedur i zasad jakie panują w konkretnej firmie." Rozmowa z Bożeną Piotrowską, brand managerem marki Śliwka Nałęczowska.
• 8 minut czytania
Czytaj
Zell am See – tu relaks inspiruje do działania!
Czy myśleliście kiedyś, żeby rzucić to wszystko i wyjechać… do Zell am See? Nie trzeba rzucać wszystkiego - wystarczy zabrać ze sobą laptopa i w mega przyjemnych warunkach, w otoczeniu Alp nad krystalicznie czystym jeziorem połączyć pracę z wypoczynkiem oraz aktywnym spędzaniem czasu. Zell am See to idealna miejscówka dla tych, którzy chcą odpocząć od wszystkiego, i dla tych, którzy szukają zawodowych inspiracji w pięknych okolicznościach przyrody.
• 13 minut czytania
Czytaj
Promocja w digitalu, czy jest konieczna?
Czy w dzisiajszych czasach, kiedy internet jest naszą codziennością, zastanawiamy się nad tym, czy promocja w digitalu jest koniecznością? Odpowiedź jest oczywista. Pytanie jednak, jak się promować, aby się wypromować? Czy w natłoku informacji i coraz trudniejszej „walki” o uwagę klienta, możemy zrobić coś lepiej? Czy wszystko już było, a my walczymy z wiatrakami? Z Moniką Pazik, specjalistką od promocji w digitalu, rozmawiamy o wyzwaniach, podstawach...
• 13 minut czytania