Czytaj
TALENTY | Kreatywność w pracy
2021-05-04
Czas czytania 7 minut
Ludzie kształcą się w konkretnym kierunku, wybierają odpowiednie szkoły, aby znaleźć pracę w interesującej ich branży bądź wymarzonej firmie. Rynek pracy zmienia się jednak dynamicznie, a badania mówią, że młodzi ludzie muszą być przygotowani na zmianę profesji kilka razy w trakcie swojej kariery zawodowej. Czy w związku z tym umiejętności kreatywne, artystyczne czy po prostu talent mogą pomóc w tych zmianach i dopasowaniu się do potrzeb rynku? Na to, oraz inne pytania dotyczące kreatywności w spedycji, odpowiada Emilia Pecyna, główny specjalista ds. rekrutacji i rozwoju pracowników z firmy Spedimex.
Z wywiadu dowiesz się:
1. Czym zajmuje się firma logistyczna.
2. Czy osoba z wykształceniem artystycznym bądź artystycznymi talentami może pracować w branży logistycznej.
3. Jak ważna w każdej pracy jest kreatywność.
Spedimex działa w bardzo perspektywicznej branży, jaką jest… logistyka, transport i magazynowanie… Ale czym tak po ludzku, zajmujecie się Państwo w firmie?
Czy do pracy w Państwa firmie mogą aplikować tylko ludzie z wykształceniem kierunkowym, bądź z doświadczeniem w tej branży? Jakich „talentów” poszukujecie w Spedimex do obsługi łańcucha dostaw?
Jeżeli ktoś z wykształceniem artystycznym, talentem w którejś z kreatywnych dziedzin, na przykład w malarstwie, grafice, filmie, fotografii, aktorstwie, modzie… podjąłby decyzję o zmianie swojej drogi zawodowej, to na jakim stanowisku widziałaby Pani taką osobę w Spedimex?
Zatrudniacie Państwo blisko 2000 pracowników… w takim zespole z pewnością znajdują się osoby z umiejętnościami kreatywnymi. Jak je odszukać i w jakich działaniach można wykorzystać ich potencjał? Czy kreatywność ma przyszłość?
Śmiało mogę powiedzieć, że zdolności kreatywne warto wykorzystywać w codziennym wykonywaniu obowiązków. Odważnie powiem, że niezależnie od tego, jakie ktoś zajmuje stanowisko. Kreatywność potrzebna jest na stanowiskach magazynowych, gdzie realizowane są najważniejsze czynności operacyjne – patrząc z perspektywy rozwiązań, jakie oferujemy Klientom – ale również na stanowiskach szeroko rozumianej administracji. Osobiście uważam, że każda osoba ma w sobie pokłady kreatywności, które pomagają w codziennej pracy i nie raz pomagają proces zoptymalizować lub niekiedy uprosić, dzięki czemu ergonomia pracy się zwiększa. Patrząc na zawód HR’owca, który wykonuję – uważam, że bez kreatywności byłoby mi ciężko pozyskiwać kandydatów w dobie zmieniającego się rynku pracy. Świat idzie tak szybko do przodu, że pozytywna kreatywność jest wręcz potrzebna, by ‘przetrwać’.
Na zdjęciu Emilia Pecyna
ZAREJESTRUJ SIĘ
Zyskujesz bezpłatny dostęp do wszystkich treści PURPOSE – magazynu i portalu branżowego dla twórców sektora kreatywnego.
Wywiady z praktykami, artykuły poradnikowe, analizy, warsztaty. Dołącz do czytelników PURPOSE.
Zaloguj się
jeżeli już posiadasz konto.